info

Na nieruchomościach zarobek nawet 18 % w skali rocznej
Stopa zwrotu w wysokości 18 procent w skali rocznej na nieruchomościach to skomplikowane ale możliwe do osiągnięcia przedsięwzięcie . Dlaczego skomplikowane , gdyż jest to zależne od wielu czynników miedzy innymi: wiedza dotycząca co i gdzie będzie planowane umiejętność czytani , prognozowania sytuacji prac , zatrudnienia powstawania nowych miejsc pracy . Biegły sposób poruszania się informacji sprzedaży działek czyli gdzie i kiedy oraz za jaką cenę sprzedał , kupił działkę . Zakup nieruchomości znacznej działki , podział jej w umiejętny sposób na to by mniejsze działki były atrakcyjne. Najkorzystniejszym wariantem przy zakupie jest gdy działka nie posiada dojazdu droga asfaltową a gdy ją już zakupimy w przeciągu roku dojazd zmieni się na drogę asfaltowa. Nie wolno zapomnieć o przyłączach i jeszcze kilku ważnych informacji by działki były atrakcyjne dla przyszłych nabywców . Pamiętajmy również o sposobie sfinansowania zakupu nieruchomości posiadanego kapitału własnego jest to równoważę jak z lokata inwestując pieniądze trzeba liczyć się z sytuacją że nasze wyliczenia, założenia mogą być gdzieś błędne lub zmienna jest też sytuacja na rynku nieruchomości np. rok 2007 – 2009 wzrost cen działek bum budowlany a 2012-2013 spadek zainteresowania zakupem nieruchomości . Trudności ze zdobyciem finansowania ( Dostępność Kredytów Bankowych ) . Licząc to wszystko trzeba umieć i przewidywać różne wahania rynku oraz zakup nieruchomości na której pokładamy chęć uzyskania . Zakładając zamrożenie gotówki na okres 5-7 lat wtedy odpadaj koszt związane z podatkiem US i zakup działki musi równać się że kupujemy za dobre pieniądze .


Nieruchomość dla Młodych. Zmiany ciąg dalszy

Podkomisja infrastruktury przyjęła projekt przewidujący pomoc państwa w zakupie pierwszego mieszkania lub Domu . Dopłaty mają być przeznaczone dla wszystkich młodych posiadających zdolność kredytową którzy nie przekroczyli 35 roku życia . Do projektu wprowadzono kilka istotnych zmian. Podwyższono limity cenowa za metr kwadratowy mieszkania, ale tez zagwarantowano zwrot niektórych wydatków poniesionych w związku z budową własnego domu .

Podkomisja zajmująca się ustawą dotyczącą programu Mieszkanie dla Młodych z końcem lipca wprowadziła do jej projektu pewne zmiany. Najważniejszą z punktu widzenia potencjalnych beneficjentów jest zwiększenie limitu cenowego, na podstawie którego mieszkania i domy kwalifikować się będą do objęcia programem.
Pierwotnie miała go wyznaczać wartość średniej arytmetycznej dwóch ostatnich wartości wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 mkw. powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych. Podkomisja postanowiła jednak podnieść go o 10 proc, czyli wprowadzić dodatkowy przelicznik w wysokości 1,1.
Lubelskie – 4255,60 zł

Luty 2013 r na rynku mieszkaniowym to kolejnym miesiąc wytężonej walki o klienta ze zdolnością finansową na zakup nieruchomości . Decyzje Rady Polityki Pieniężnej o obniżce oprocentowania kredytów hipotecznych oraz nieznaczne poluzowanie zasad ich udzielania przez banki to za mała zachęta do zakupów. Aby uzyskać wzrost zainteresowania nieruchomości wciąż pozostają obniżki cen oferowanych do sprzedaży lokali „obserwacja większości biur nieruchomości”. Luty nie przyniósł ożywienia na rynku mieszkaniowym. Pogoda – zimowa aura i czas ferii szkolnych skutecznie ograniczały aktywność i tak wąskiego już grona klientów. Daleki od wypełnienia podaży popyt przyniósł kontynuację spadków cen ofertowych mieszkań w większości analizowanych przez znawców analizujących branże nieruchomości. „W wielu z nich obecne średnie ceny ofertowe są niższe od stawek za jakie mieszkania były oferowane przed nadejściem boomu mieszkaniowego. Np. w porównaniu z grudniem 2006 roku m2 używanego mieszkania w stolicy jest teraz tańszy o 171 zł, w Krakowie o 689 zł. We Wrocławiu stawka z lutego br. (5798 zł/m2) była niższa od tej sprzed 7 lat aż o 787 zł, a w porównaniu z najwyższą – 7056 zł/m2 – obowiązującą w styczniu 2010 r. była niższa o blisko 18%, tj. aż 1258 zł na każdym metrze kwadratowym! ” cytat http://halo.domy.pl

Średnia cena 1mkw  nieruchomości  Lokalu mieszkalnego w województwie Lubelskim = 4800 zł

W Zamościu 2300 zł za metr kwadratowy

Kredyty oprocentowanie jeszcze niższe

RPP po raz piąty z rzędu obniżyła stopy procentowe, tym razem o 50 punktów bazowych. Lecz i tak w bankowych ofertach jest jak za oknem w Kwietniu : wiosny jeszcze nie widać było . Nie zmienia się też sytuacja jeśli chodzi o kredyty w euro i tu raczej odwrócenia trendu się nie doczekamy, może i dobrze osoby które wzięły kredyt we Frankach w latach 2005-2009 odczuwają do dziś .

Kredyty walutowe w górę, a złotowe w dół

„Decyzje Rady Polityki Pieniężnej wpływają nie tylko na oprocentowanie kredytów nowych, ale i tych już spłacanych. Raty osób mających kredyty w złotych spadają z każdą aktualizacją oprocentowania, która najczęściej ma miejsce co trzy miesiące. Wielu klientów nowy harmonogram spłat dostanie na początku kwietnia. Od końca grudnia do dziś WIBOR 3M, czyli najpopularniejsza stawka służąca do wyznaczania oprocentowania kredytów hipotecznych, spadł o ponad 70 p.b. W efekcie raty kredytów powinny obniżyć się o ponad 8 proc., czyli ok. 45 zł na każde 100 tys. zł zadłużenia.

Raty kredytów w euro i franku nadal pozostają pod wpływem głównie wahań kursów, gdyż stopy procentowe w strefie euro i w Szwajcarii nie zmieniają się od miesięcy. W ostatnim miesiącu mieliśmy do czynienia z umocnieniem się złotego w stosunku do euro i franka o 3-3,5 proc., a potem osłabieniem po tym, jak pojawiły się problemy na Cyprze. W efekcie, EUR/PLN jak i CHF/PLN są na poziomie bardzo bliskim temu sprzed miesiąca, co oznacza, że i zmiana raty kredytowej jest niewielka, maksymalnie o kilka złotych na każde 100 tys. zł zadłużenia.” cytat http://halo.domy.pl

Czego poszukuje „Kowalski” na rynku nieruchomości

Dwa pokoje niezmiennie cieszą się największą popularnością wśród klientów poszukujących ofert sprzedaży mieszkań – wynika z analiz portalu nieruchomości domy.pl. Chęć zakupu M3, w którym jedno pomieszczenie pełnić będzie funkcję pokoju dziennego, a drugie sypialni (ewentualnie pokoju dla dziecka) deklaruje aż 46,6% obecnych klientów.

Mniejsze grono – 33,6% popytu – stanowią klienci zainteresowani zakupem większych – 3-pokojowych lokali, które umożliwiają wydzielenie salonu, sypialni i pokoju dla dziecka lub dzieci.

Stosunkowo niewielki jest popyt na kawalerki; najmniejszymi lokalami interesuje się zaledwie 8,6% klientów poszukujących ofert w portalu domy.pl. To niewiele, zwłaszcza, jeżeli weźmiemy pod uwagę to, że blisko 40% klientów stanowią obecnie kawalerowie i panny.

Podobnym zapotrzebowaniem jak na kawalerki cieszą się mieszkania 4-pokojowe. Dużych, zwykle zapewniających dobre warunki mieszkaniowe lokali szuka co 12 klient.

Najmniejszy odsetek wśród klientów stanowią amatorzy mieszkań liczących 5 i więcej pokoi – takich lokali szuka tylko 3 na 100 klientów cytat http://halo.domy.pl